Cestovanie
Comment 1

Jednoduché, útulné a moderné škandinávske bývanie

Inšpirujte sa interiérom Marleen Wisborg zo Švédska, majiteľky internetového obchodu s bytovými dekoráciami pod značkou Kotini. Marleen žije s manželom a s troma deťmi vo švédskom mestečku Sundsvall. Táto rodinka sa už šesťkrát sťahovala a dvakrát svoje bývanie renovovala. Zariaďovanie však nebolo pre Marleen problémom. Práve naopak. Dekorovanie interiérov je jej obrovskou záľubou.

JEMNÉ PRÍRODNÉ TÓNY

Fázu, keď Marleen zariaďovala svoju domácnosť v romantickom a vidieckom štýle, má už za sebou. Domácnosť jej už nezdobia sošky červených trpaslíkov, zlatých a strieborných anjelikov. V novom mestskom byte vsadila na jednoduchý škandinávsky štýl v jemných prírodných tónoch.

Sivá farba vo všetkých odtieňoch je elegantným kontrastom ku svetlým dreveným parketám. Marleen kládla dôraz predovšetkým na textilné a dekoračné doplnky. Hrubé plédy, kožušinové vankúše, prírodné doplnky ako šišky z jedle, vetvičky a konáriky vytvárajú útulnú atmosféru.

POZVITE PRÍRODU DO VÁŠHO BYTU

Obývačka je nielen spojená s jedálnym kútikom, nachádza sa v nej aj malý kancelársky kútik s písacím stolíkom a poličkami. Dominantou obývačky je konferenčný stolík z neošetreného dreva od škandinávskej značky Bloomingville. Útulnú atmosféru dotvára oheň v krbe, vankúšiky, koberec a hrejivé deky. Čierno-biele obrazy, elegantná váza a lucerna vkusne ladia s  prírodnými doplnkami.

Coucou_040202

Obývačka, Foto: Cecilia Möller

Rôzne odtiene sivej v kombinácii s prírodnými motívmi sú aj v jedálenskom kútiku. Z jednej prechádzky si Marleen doniesla domov veľký konár zo smreka, ktorý ošetrila a zavesila na oceľové lanká nad jedálenský stôl. “Holé” žiarovky bez tienidiel omotala okolo konára a vytvorila tak jedinečné osvetlenie nad stolom, kde sa stretáva rodina pri spoločnom obede a večeri.

Coucou_040207

Jedálenský kútik, Foto: Cecilia Möller

Coucou_040201

Sivá stena a konáriky s dekoračnými ozdobami v kamennej vázičke, Foto: Cecilia Möller

Coucou_040206_05

Dôraz na detaily, Foto: Cecilia Möller

Coucou_040204

Presvetlená spálňa, Foto: Cecilia Möller

Coucou_040203

Relaxačný kútik v spálni s panoramatickým výhľadom na mesto, Foto: Cecilia Möller, Svietnik od Cozy living Copenhagen zakúpite v Coucou Interior

Tento interiér vo mne vyvoláva pokoj a harmóniu. Veľmi sa mi páči aj výber umeleckých obrazov.

Tak ako milí priatelia, oddýchli by ste si po náročnom pracovnom dni v takto útulne zariadenom byte?

Luc x

FOTO: Cecilia Möller, ZDROJE: bolligpluss.no, ZUHAUSE WOHNEN  Januar 2016

Jeden komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.