Deko Detaily, Trendy v bývaní
Pridaj komentár

Nové trendy 2016: Výstava Wohnen & Interieur

V nedeľu som len tak-tak stihla výstavu Wohnen & Interieur 2016 vo Viedni, ktorá prebiehala od 5. – 13. marca. V Rakúsku som doteraz nenavštívila ani jednu výstavu, tak som bola veľmi zvedavá, aké trendy a inovácie tu ukáže viac ako 500 medzinárodných vystavovateľov v 4 veľkých halách. Akonáhle som prešla niekoľko prvých výrobcov a dizajnérov, vedela som, že niektoré vychytávky z prechádzajúceho roka sú stále trendy 🙂
Sú to najmä pastelové farby, ktoré sú naďalej veľmi žiadané a obľúbené. U každého vystavovateľa však viac prevládali zemité farby, rovnako aj prírodné materiály ako mramor, kameň, drevo a koža. Svoje miesto nestratili ani meď a mosadz v podobe dekoračných doplnkov. Populárne sú stále aj kaktusy, sukulenty a rôzne iné rastliny a kvety v sklenených vázach a akváriách, v ktorých vidieť zeminu a všetky korienky.

Prekvapilo ma veľké zastúpenie amerických postelí typu boxspring, pri ktorých sú typické okrem posteľovej základne s pružinami, čela a nožičiek, viaceré a nad sebou uložené matrace. O ich pohodlí a mäkkom komforte nepochybujem 😉

TREND: PASTELOVÉ A ZEMITÉ FARBY 

Rôzne odtiene ružovej alebo modrej sú tu už nejeden mesiac. V interiéri ich môžete krásne zladiť so sivou alebo krémovou farbou spolu s prírodnými materiálmi ako drevom a mramorom. Dizajnéri sa pokúsili aj o malú inováciu a do kombinácie týchto farieb doplnili žltú a čiernu farbu.

Vystava_Coucou_140315

Šedá pohovka s drevenou komodou jemne ladia s čiernym konferenčným stolíkom, pastelovo modrou závesnou skrinkou a žltým kreslom. Všimnite si biele vázy v rohu. Všetky tieto farby sú zastúpené na koberci.

Vystava_Coucou_140320

Vystava_Coucou_140317_1

Veľkým trendom je umiestniť do obývačky kreslo v inej farbe ako je pohovka. Najviac sa kombinujú pastelovo modré alebo ružové kreslá k sivým alebo béžovým sedačkám.

Vystava_Coucou_140319_2

Krásna pohovka v jemnej ružovej farbe. Žltú a čiernu farbu môžete vidieť na konferenčnom stolíku. Zamilovala som sa aj do lámp vedľa pohovky. Prekrááásne…

TREND: DREVO, KOŽA, MRAMOR 

Ešte do výraznejšieho popredia sa dostávajú prírodné materiály ako masívne drevo, koža a mramor, ktoré v interiéri pôsobia veľmi luxusne a elegantne. Samozrejme, takéto zariadenie je vyššej cenovej kategórie, ale niekedy sa oplatí vsadiť viac na kvalitu. Druhá možnosť je, že tieto materiály doma zakomponujete v podobe drobných dekoračných doplnkov.

Vystava_Coucou_140336

Dizajnové moderné kreslo IMOLA v koženom prevedení s kožušinou.

Vystava_Coucou_140301

Kožená stolička v spálni.

Vystava_Coucou_140306

Drevená lavica a strom pre dizajnových fajnšmekrov.

Vystava_Coucou_140305

Mramorová kúpelňa s medenými doplnkami.

Ak máte pri zariaďovaní interiéru nižší rozpočet a nejaké prírodné materiály chcete doma určite mať, môžete vsadiť napríklad aj na ľanové posteľné obliečky, dekoračné vankúše z ľanu či zo 100% bavlny alebo na rôzne drevené, medené, mosadzné dekoračné doplnky – vázy, misy na ovocie, kameninové taniere, svietniky…

TREND: POHOVKY S ODKLADACÍMI PRIESTORMI A ZABUDOVANOU TECHNIKOU

Ďalšou novinkou, ktorú som na výstave objavila, boli pohodlné pohovky s odkladacími priestormi. Takto si môžete napríklad časopis a šálku kávy bez problémov položiť hneď vedľa seba a nenaťahovať sa na vzdialenejší konferenčný stolík. Niektoré mali dokonca zabudované bezkontaktné nabíjacie zariadenia, USB porty, zásuvky alebo rôzne masírovacie funkcie. Takéto pohodlie je veru vysoko návykové.

Vystava_Coucou_140341

Pohodlná pohovka s odkladacím priestorom.

TREND: POSTELE BOXSPRING, DREVO, KOŽA A ŠEDÉ TÓNY V SPÁLNI 

Ako som spomínala v úvode, veľkým hitom sú americké postele so systémom boxspring s niekoľkými vrstvami matracov na sebe, ktorých čelá boli prevažne potiahnuté látkou alebo kožou. Najviac sa mi však páčili drevené postele z masívu s výraznou štruktúrou. Prekvapilo ma, že tmavé tóny farieb prevažovali nad bielou.

Vystava_Coucou_140302

Posteľ z masívu, vysokým matracom a kožušinkami. Poličky zdobia drevené dekoračné doplnky.

Vystava_Coucou_140323_1

Spálňa z rakúskej dizajnérskej dielne Team7. Drevo vs. odtiene šedej.

Vystava_Coucou_140325

Dizajnový stolík SOL z dielne Team7. Pracovná doska je potiahnutá šedou kožou a v stolíku sú zabudované USB porty a inovatívna technológia Qi pre bezdrôtové nabíjanie inteligentných telefónov a tabletov. Pre dostatok svetla je v odnímateľnom nadstavci stmievateľné LED osvetlenie.

TREND: KUCHYNE PRE MILOVNÍKOV DREVA

Biele kuchyne sú bezpochyby stále bestsellerom, avšak do popredia sa dostávajú aj drevené v kombinácii s čiernou a šedou farbou.

Čo poviete na takú kuchyňu v Loft štýle s otvorenou konštrukciou? Teplý vzhľad dreva vytvára príjemnú atmosféru a takéto prevedenie poteší snáď každého milovníka prírodných materiálov.

Vystava_Coucou_140326_2

Drevená kuchyňa v štýle Loft.

Vystava_Coucou_140326_1

Otvorená konštrukcia.

TREND: RASTLINY V SKLE

Rôzne druhy kaktusov a sukulentov sú v sklenených vázach a akváriách stále veľmi populárne, z čoho mám veľkú radosť 🙂

Vystava_Coucou_140329_1

Vystava_Coucou_140331

Dizajnových vychytáviek bolo na tejto výstave skutočne veľa a už teraz sa teším na ďalší ročník.

Luc x

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.