Cestovanie
Pridaj komentár

Úchvatný škandinávsky interiér s čiernymi stenami

Pri zariaďovaní sa držím jedného nepísaného pravidla: Všetky steny by mali ostať biele! Ale pri tomto škandinavskom apartmáne mi hlavou prechádzajú nebezpečné myšlienky 🙂 Biela priestor opticky zväčšuje a rozjasňuje. Čierna naopak, priestor zmenšuje a pri zlom výbere doplnkov môže zariadený interiér pôsobiť pochmúrne a chaoticky. Tento 1,5 izbový byt s obytnou plochou len 37 m2, čiernymi stenami a elegantnými doplnkami je však absolútnou výnimkou!

Interier_Entrance_2

V tmavej spálni ma obzvlášť zaujalo zrkadlo v zlatom barokovom ráme a elegantná  lampa stojaca pri posteli s ľanovým posteľným prádlom.

Interier-Entrance_4

Monstera je vďačnou izbovou rastlinou. Mám ju doma a poviem vám, je to nezmar 🙂

Interier_Entrance_5

Plagáty a obrazy od švédskej spoločnosti Desenio obdivujem už dlhšie obdobie. Keď som sa konečne rozhodla kúpiť niekoľko ich plagátov, zistila som, že doručujú len do škandinávskych krajín, Nemecka, Veľkej Británie a Holandska. PS: Na ich stránke desenio.com sú zaujímavé inšpirácie na umiestnenie obrazov, tak sa môžeme aspoň inšpirovať.

Inetrier_Entrance_6

Interier_Entrance_6

Interier_Entrance_8

Medené alebo zlaté kuchynské doplnky sa používajú už niekoľko stáročí. Môžete si to všimnúť najmä v kuchyniach palácov, kaštieľov či zámkov. Dokonca aj v rodinnom sídle maliara Clauda Moneta boli na celej jednej stene v kuchyni zavesené medené panvice, hrnce a naberačky.

Interier_Entrance_10

Interier_Entrance_11

Interier_Entrance_12

Pamätáte si na biele štvorcové obkladačky v kúpeľni? Moji rodičia ešte stále také v kúpeľni majú 🙂

Interier_Entrance_13

Ako sa vám páčia tmavé steny v tomto byte? Ste aj vy zástancom bielych stien, alebo uprednostňujete hravé farebné či tmavé izby?

Luc x

Zdroj: Entrance Makleri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.